Новини: Сергій Моргунов: "Як модернізувати одну з головних артерій міста – проспект Коцюбинського"
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов: "Як модернізувати одну з головних артерій міста – проспект Коцюбинського"

На перспективу уже думаємо над тим, як модернізувати одну з головних артерій міста – проспект Коцюбинського. Ми ініціювали конкурс на кращий проект комплексної реконструкції, і сьогодні в рамках «Студії ідей» нарешті перейшли у практичну площину. Команди урбаністів та архітекторів з Києва, Львова та Івано-Франківська, які пройшли попередній відбір, працюватимуть до квітня, щоб презентувати своє бачення реконструкції проспекту, що названий на честь нашого видатного земляка. Учасниками проекту буде і команда вінничан.


Завдання складне. Адже це має бути комплексне просторове рішення, яке б врахувало особливості транспортної і дорожньої інфраструктури та інтереси мешканців – зручно має бути усім. Вінничани знають, яке навантаження історично пов’язано з цим районом: два вокзали, торговельний кластер, жвавий трафік, і на сьогодні ця територія динамічно розвивається. Тому, як наголосив координатор проекту, швейцарський урбаніст Урс Томанн, пропозиції мають бути інноваційними і життєздатними, щоб сформувати якісний міський простір.

«Студії ідей» відбуваються у рамках розробки концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, яка реалізується за підтримки німецької урядової організації GIZ. До речі, для учасників конкурсу передбачений призовий фонд. Надзвичайно цікаво, якими будуть фінальні проекти урбаністів. Бажаю командам плідної роботи!