Новини: Ініціатива важлива
Керування дозволамиКерування дозволами

Ініціатива важлива

Сергій Моргунов відзначив уповноважених по будинках та голів ОСББ за облаштовані укриття та пункти обігріву. Це вже друга зустріч такого формату.
«Дуже важливо, що люди згуртувалися та проявили ініціативу. Адже без підтримки людей ні одна влада, ні в одній країні самостійно нічого не може зробити», – зазначив Сергій Моргунов, оглядаючи один з облаштованих пунктів обігріву по вулиці Стельмаха.
Очільник акцентував на тому, що важливо бути готовим до найгірших сценаріїв, оскільки ворог відкрито заявляє про свої наміри посіяти паніку та хаос, зруйнувавши нашу інфраструктуру.
«Саме тому, коли ми звертаємось до містян із закликами закуповувати генератори – люди мають розуміти усі загрози, а не вважати це нашою забаганкою. Уявіть ситуацію, коли в 400-тисячному місті немає опалення. На базі шкіл, садочків та деяких інших наших закладів, в яких ми організовуємо муніципальні пункти обігріву, ми не зможемо розмістити таку кількість людей. Тому ще один з варіантів – це пересувні мобільні пункти обігріву, які потрібно ставити у дворах будинків. А найкраще – це подвійне використання підвальних приміщень як об’єктів подвійного призначення: і як укриття, і як пункт обігріву».
Укриття в багатоповерхівці по вулиці Стельмаха розраховане приблизно на сто людей, розповів уповноважений по будинку. В перші дні війни сюди спускалися близько 90 мешканців, сьогодні – близько 20-30.
Тут жителі будинку встановили не лише генератор, а й інші прилади обігріву. Також є інтернет, мікрохвильова піч, холодильник, електрочайник, іграшки для дітей. Облаштували рукомийник та туалет. На підлозі зробили стяжку, пофарбували стіни.
«Ми почали приводити підвал до ладу ще у 2020 році, не хотілось, щоб люди ходили по пилюці, – каже уповноважений по будинку по вулиці Стельмаха, 1, Сергій Польгуль. – До робіт долучалися мешканці ряду квартир, багато що я робив сам разом зі своїм 13-річним сином. Таким чином ми змогли зекономити на вартості робіт. На накопичені таким чином кошти, я написав заяву до управляючої компанії і нам купили унітаз та умивальник, міська рада передала генератор. Зараз, за рахунок отриманої премії, плануємо провести ще деякі роботи, зробити, на всякий випадок, решітку біля генератора тощо».
Загалом на сьогодні, вінницькими ОСББ придбано уже 32 генератори. Мешканці будинків з управляючими компаніями придбали ще 29 генераторів.
«Надворі вже майже зимовий період, тому питання створення пунктів обігріву в підвалах багатоквартирних будинків – це оптимальний варіант, – каже директор Департамент житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман. – Тут вже є певні умови, які дозволяють перебування мешканців та перехожих під час повітряної тривоги. Питання в тому, аби доукомплектувати ці приміщення під пункти обігріву, але без участі мешканців вирішити його практично неможливо».