Новини: В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ПРИБИРАННЯ МІСТА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НАГАДУЄМО ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ ВІДХОДІВ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.
Керування дозволамиКерування дозволами

В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ПРИБИРАННЯ МІСТА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НАГАДУЄМО ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ ВІДХОДІВ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

Вісім робочих груп з метою протидії спалювання відходів рослинного походження створили у КП Муніципальна варта м. Вінниця.
Впродовж 14 березня — 30 квітня вони проводитимуть рейди для виявлення й інших правопорушень на об’єктах благоустрою та поліпшення санітарно-екологічного стану території громади.
Правопорушників будуть притягати до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу коливається від 360 до 1360 гривень.
У Муніципальній варті просять повідомляти про факти спалювання листя до Ситуаційний центр м. Вінниця за тел. (067) 410 21 01, або ж до Відділ оперативного реагування "Цілодобова варта" ВМР 15-60.
Нагадаємо, що спалювання опалого листя завдає шкоди здоров’ю та довкіллю. Щороку лікарі попереджають про ризики для організму людини, а екологи б’ють на сполох, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також – зникнення певних видів тварин.
Спалювання рослинних відходів та опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. А це, своєю чергою, може призвести до пожежі.
❗️ Варто зазначити, що при згорянні рослинних решток з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. А під час тління листя чи бадилля у повітря надходить бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Крім того, ці речовини впливають на органи дихання, сприяють виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, бронхіту та пневмонії.
Альтернатива спалюванню – компостування органічних відходів.