Керування дозволамиКерування дозволами

Що таке ОСББ ?

В Україні статус ОСББ визначається Законом України ,,Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", згідно із статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, яка створюється рішенням загальних зборів власників квартир. ОСББ виконує функцію – утримання та обслуговування будинку. Головне завдання ОСББ – захист прав власності.

У 1992 році був прийнятий Закон України про приватизацію державного житлового фонду. З'явилась можливість отримати приватну власність у вигляді квартири.

Більшість громадян, що приватизували квартири у багатоквартирних будинках, вважають, що їхнє право власності поширюється лише на приватизовану квартиру, але не на загальне (спільне майно, місця загального користування) майно будинку. Тому вони не вважають себе відповідальними за утримання, збереження та ремонт такого загального (спільне майно, місця загального користування) майна.

Таким чином, створення ОСББ – вірний засіб ефективно управляти не тільки власною квартирою, а й відчути себе – ГОСПОДАРЕМ БУДИНКУ!

Створивши в своєму будинку ОСББ, мешканці можуть отримати цілий ряд переваг, які дозволять підвищити якість надаваних їм житлових послуг та технічний стан будинку.

Основні переваги ОСББ:

- можливість формування бюджету ОСББ;
- встановлення обгрунтованого тарифу (плати на утримання будинку);

- контроль за використанням коштів ОСББ;

- більш раціональне і ефективне використання коштів, призначених для утримання будинку;

- можливість самостійно розпоряджатися коштами від квартирної плати, оренди, експлуатаційних зборів і т.д.;

- накопичення коштів від внесків співвласників та додаткових доходів на рахунку ОСББ;

- вільний вибір виконавців та надавачів послуг;

- можливість впливати на умови договору з виконавцями (надавачами) послуг;

- у видку надання не якісних послуг, ОСББ може змінити надавача послуг;

- можливість вибору форми управління ОСББ: статутними органами (самостійно), передати управління юридичній особі (управлінська компанія), змішана форма управління;

- оформлення земельної ділянки (прибудинкової території) в приватну власність;
- можливість використання нежитлових приміщень в комерційних цілях та отримувати додатковий дохід (оренда приміщень, розміщення рекламних носіїв);

- державна підтримка населення та ОСББ за програмами енергозбереження, а саме:

   а) фінансування енергозберігаючих заходів в житлових будинках ОСББ (відшкодування від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання, що придбані за кредитні кошти та відшкодування 8% від річної ставки по кредиту) за рахунок бюджету ОДА;

б) фінансування енергозберігаючих заходів в житлових будинках ОСББ (відшкодування до 30% вартості послуг, що придбані за кредитні кошти) за рахунок бюджету МР.

в)  програма спів фінансування (відшкодування до 70% вартості матеріалів та обладнання)

Отже, підсумуємо:  управлінська компанія спрямована на отримання прибутку від своєї діяльності, а ОСББ – неприбуткова організація (звільнена від оподаткування) зацікавлена в отриманні якісних послуг за розумною ціною.