Практика показує, що створити ОСББ це тільки пів справи. Не менш важливо вдало стартувати. Для цього потрібно вже на початку вирішити чимало питань. Яких саме ? Про це можна дізнатися ось з цього випуску програми Твій Дім. Практика. Відео прикріплюю до поста.
Додам тільки висновки, які ми зробили з досвіду нашої роботи:
• На старті роль грає час. Треба робити все швидко, оперативно, наполегливо. Цього можна досягти, якщо розподілите обов`язки між членами правління, хто яким питанням буде займатися.
• Запам`ятайте, такого поняття як «передача з балансу на баланс» в умовах ОСББ немає. Будинок спільна сумісна власність всіх власників квартир і нежитлових приміщень. І крапка. Відсилайте всіх читати відповідні закони, укази, постанови, де про це написано. Зробіть собі копії цих документів і показуйте їх при нагоді всім опонентам.
• Щодо монополістів. Обов`язково викличте їх на звірку показників будинкових лічильників. Якщо не прийдуть, зафіксуйте ці дані на фото/відео. Якщо не хочуть укладати угоду, почекайте, коли їм перестане платити ЖЕК. Як правило, монополісти через пару місяців самі пропонують ОСББ підписати договір.
• Дуже прискіпливо обирайте підрядників, якщо у вашому місті є з кого обирати. У нашому ОСББ фактично змінилися всі підрядні організації, з якими розпочинали працювати два роки тому. Але чи не найбільша проблема – двірники, які вміють якісно виконувати свою роботу. Ледве знайшли такого з енної спроби.
Будемо вдячні, якщо ви поділитеся досвідом запуску ОСББ у вашому будинку. Що б Ви порадили тим об`єднанням співвласників, які тільки стартують.